محتوای فطرت
جستجو در اخبار

مناظره آيت الله دكتر حسيني قزويني در شبكه المستقله

مناظره آيت الله دكتر حسيني قزويني در شبكه المستقله

شبكه المستقله در انگلستان، شبكه اي ماهواره اي است كه با عنوان دفاع از عقايد اهل سنت تشكيل شده و تا كنون با ترتيب دادن چند مناظره جنجالي، كه بازديد كنندگان آن به حدود پنجاه ميليون نفر نيز رسيد، تلاش در بر هم زدن روابط برادرانه بين شيعه و سني داشته است.

چندي پيش اين شبكه با اعلام موضوعي جديد براي مناظره از شيعيان دعوت كرده و ادعا كرده كه مي خواهد به زعم خويش به ادعاي شيعيان در مورد وجود روايات صحيحي در شهادت حضرت زهرا و شركت هر ساله و پرشور شيعيان در عزاداري فاطميه پايان دهند.

بزرگان شيعه كه سابقه بد اين شبكه در تحريك عواطف مذهبي شيعه و سني براي ايشان ثابت شده بود در ابتدا دستور به عدم حضور شيعيان در اين مناظره دادند ؛ اما اين شبكه كه بناي بر ايجاد تفرقه داشت با دعوت رسمي از شيخ جناحي از علماي عراق و نيز از صباح الخزاعي به عنوان متفكري شيعه روش جديدي را در پيش گرفت و آن استفاده از عدم تخصص جناب آقاي جناحي در زمينه بحث هاي كلام جديد و نيز ادعاي دروغين صباح الخزاعي در مورد شيعه بودن خويش و منكر شدن بسياري از اصول ثابته نزد شيعه بود.

به همين سبب عده اي از مراجع و بزرگان حوزه از جمله آيت الله مكارم شيرازي، آيت الله كوراني و... از جناب آيت الله قزويني براي شركت در اين مناظره و ناكام گذاشتن اين توطيه جديد اهل سنت دعوت كردند.

به همين جهت آيت الله قزويني كلام مراجع را لبيك گفته و دعوت هاي علما و بزرگان را قبول نموده و در اين مناظره شركت نمودند ؛ كه به حمد الله حضور ايشان سبب از بين رفتن اين فتنه دشمنان اسلام گرديد و نه تنها سبب درگيري مذهبي بين شيعه و سني نگرديد، بلكه با مطرح شدن روايات اهل سنت در مورد هجوم خلفا به خانه فاطمه زهرا و نيز روايات صحيحه شيعه سبب آگاهي بسياري از مردم و اهل سنت را فراهم آورد. در اين مناظره كه با وجود نا برابر بودن نيروهاي موجود در آن و مقابله تمامي افراد حاضر در مناظره از جمله دكتر الحسيني از اهل سنت بحرين، دكتر ابو شوارب از اهل سنت مصر و خود دكتر هاشمي مدير مناظره و نيز صباح الخزاعي كه خود را به دروغ شيعه معرفي كرده بود اما با هوشياري جناب آيت الله قزويني در برنامه آخر صريحا اين ادعاي وي باطل شد، حقانيت نظر شيعه در اين زمينه بر حق جويان ثابت گرديد و تريبوني كه براي تبليغ بر ضد شيعه آماده شده بود، وسيله اي براي بيان مظلوميت حضرت زهرا با روايات فريقين گرديد.

اين عمل ايشان سبب تغيير يافتن جو مناظره و برخوردهاي غير معقول مدير مناظره – دكتر هاشمي- گرديد كه خود به خوبي بيانگر ناراحتي مسيولين مناظره از اثرات آن بود اما اين برخورد هاي غير معقول نيز با لطف الهي ناكام ماند و شيعه سر افراز از اين مناظره بيرون آمد.

در پي اين پيروزي شيعه حضرت آيت الله العظمي مكارم از جناب آيت الله قزويني تشكر كرده و فرمودند: برخوردهاي اخير عده اي از بزرگان اهل سنت در مواجهه با شهادت حضرت زهرا به خوبي نشانگر استيصال ايشان و سبب مشخص شدن نقطه ضعف ايشان گرديده است كه بايد از اين نقطه كمال استفاده را نمود.

همچنين پس از اين مناظره علما و بزرگان حوزه علميه قم با تشكر از جناب آيت الله قزويني از حضور ايشان در اين مناظره ابراز خرسندي نمودند.

لازم به ذكر است كه پس از اين مناظره تماس هاي بسياري از اهل سنت كشورهاي مختلف از جمله عربستان، عراق، آلمان و... با اين موسسه و جناب آيت الله قزويني صورت گرفته و عزيزان اهل سنت در آن با اشاره به مظلوميت حضرت زهرا سلام الله عليها، تقاضاي آشنايي هرچه بيشتر با مذهب شيعه داشته و ابراز داشتند كه به رغم تلاش هاي مسيولين شبكه المستقله، در سال آينده نه تنها شيعيان كه حتي اهل سنت نيز براي حضرت زهرا مراسم عزاداري برپا خواهند داشت.

همچنين در پي اين مناظره روز گذشته در موسسه وليعصر (عج) يكي از سرشناس ترين خانواده هاي امارات به مذهب تشيع گرويده و از تلاش هاي آيت الله قزويني كمال سپاسگذاري را ابراز داشتند.

متن و صوت مربوط به اين جلسات به زودي در بخش سخنراني هاي سايت موسسه تحقيقاتي حضرت ولي عصر (عج)قرار داده خواهد شد.

1387/04/16 9:22 AM -سايت حضرت ولي عصر (عج)

تعداد بازديد:736     1387/4/16 5:55:52 ق.ظ

5 امتياز
1 تعداد

نظر کاربران:


روح الله -[1391/10/9 12:21:32 ق.ظ]

این پیروزی است شیعه هیچگاه عقب نشینی نکرده فوجدت فاطمة على ابى بكر في ذلك فهجرته فلم تكلمه حتّى توفيّت وعاشت بعد النّبيّ (صلى الله عليه و سلم) ستّة اشهر... ولم يكن يبايع تلك الاشهر». «فاطمه (س) بر ابوبكر غضب نمود پس با وى قهر كرد پس با او سخنى نگفت تا وفات نمود وبعد از پيغمبر (ص) شش ماه زندگى كرد... (و على (ع)) در اين ماههابيعت نكرد. صحيح بخارى، ج 3، ص 253، كتاب المغازى، باب 155 غزوة خيبر، حديث 704 فغضبت فاطمة بنت رسول اللَّه (ص) فهجرت ابابكر فلم تزل مهاجرته حتى توفیت فاطمه (س) غضب نمود پس با ابابکر قهر كرد پس با او قهر بود تا وفات نمود. صحيح بخارى، ج 2، ص 504، كتاب الخمس، باب 837، ح1265 فلما توفیت دفنها زوجها علی لیلاْ و لم یوذن بها ابابکر و صلی علیها... چون فاطمه وفات كرد شوهرش علي (ع) وى را شبانه به خاك سپرد وابوبكر را خبر نكرد وخود بر او نماز گزارد. صحيح بخارى، ج 3، ص 253، كتاب المغازى، باب 155 غزوة خيبر، حديث 704


محمدرضا -[1391/6/11 9:33:8 ق.ظ]

وهابیت واقعیتی جز فحاشی و ناسزا چیزی دیگر برای گفتن ندارند واقعاً اگر اهل تعصب نیستید برنامه شبکه ولایت را در کنار شبکه وهابی کلمه به شبکه ولایت نیز نگاه کنید!!!


امير مسعود -[1391/2/10 11:58:55 ب.ظ]

انشاالله من بعد پيروان ابوبكروعمروعثمان ومعاويه با دست خودشان بي اساس بودن وغاصب بودن خلفايشان را ثابت خواهندكرد


محسن -[1390/8/11 3:20:10 ق.ظ]

شما که ماشالا همه جا پیروز میشین اما نمیدونم تمام سایتهای اهل سنت فیلتر شدن.


سید قاسم موسوی -[1389/7/25 4:28:12 ق.ظ]

سپاس بابت همت متعالیتان در دفاع از ارمانهای تشیع .. خداوند به حضرت ایت الله طول عمر بده ..مدیریت کتابخانه تخصصی غدیر . بنیاد بین المللی غدیر

نظر شما درباره ی این مطلب
نام:
متن:
ایمیل:
کد امنیتی:   
ارسال این مطلب به دوستان
نام و نام خانوادگی فرستنده:
ایمیل گیرنده:

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است
درباره ما   تماس با ما