به گزارش خبرگزاري اهل‏بيت(ع) ـ ابنا ـ حجت‏الاسلام والمسلمين صالحي با تأكيد بر اهميت مراسم احياء شب نيمه شعبان گفت: «متأسفانه در سال‏هاي اخير شاهديم كه در پاره‏اي موارد، جشن‏هاي بزرگ نيمه شعبان به گناه آلوده مي‏شود؛ اما در مقابل اين بدعت، احياي شب نيمه شعبان را داريم كه سنت ايمه اطهار(ع) و علماي ابرار بوده است».

وي كه با خبرگزاري ابنا گفتگو مي‏كرد با اشاره به برنامه‏هاي اين شب در سال گذشته افزود: «با اهتمام مؤمنان و نيز برنامه‏ريزان فرهنگي مساجد و با كمك صدا و سيما، سال گذشته فعاليت خوبي در اين زمينه شاهد بوديم؛ بطوريكه در شهرهاي اصفهان، تهران و كرج مجموعه‏ي بيش از يكصد مسجد برنامه احياء را برگزار كردند».

صالحي اضافه كرد: «مردم ما علاقه‏مند و مؤمن به اهل‏بيت عصمت و طهارت(ع) هستند و مخصوصا جوانان در ايام منتهي به نيمه شعبان علاقه خود را به امام عصر(عج) را به شكل جشن و تزيين محلات نشان مي‏دهند؛ اما اگر در اين زمينه فرهنگ‏سازي لازم نشود، ممكن است برخي پيرايه‏هاي ناشايست نيز به اين مراسم اضافه شود».

اين فعال مذهبي به مراسم اعتكاف هم اشاره كرد و گفت: «هم اكنون مي‏بينيم كه به بركت اسلام و نظام، برنامه‏هاي گسترده اعتكاف در داخل كشور برگزار مي‏شود و موج اين سنت حسنه، حتي به اروپا هم رسيده است و قرار است در هامبورگ برگزار شود. پس چه خوب است كه با استفاده از اين فرصت‏ها، معارف صحيح و بي‏پيرايه اسلام و تشيع را در بين نسل جوان گسترش دهيم».

1389/03/24 9:23 AM - ابنا