به گزارش «شيعه نيوز» «دكتر كريس هيور» اسلام شناس و محقق سرشناس و نماينده بريتانيا در جشنواره بهار شهادت در كربلا گفت: باعث افتخار است كه مهمان امام حسين و حضرت عباس عليهما السلام در جشنواره بهار شهادت هستم.

هيور اظهار كرد: وجود آن دو بزرگوار كه در زمان نمي گنجد همراه ماست و مراقد آن دو بزرگوار بار ديگر به زيباترين شكل با آنها تجديد ميثاق كرده و از هيچ تلاشي از جمله برگزاري جشنواره بهار شهادت در اين زمينه دريغ نكرده اند.

وي افزود: امروزه اغلب گفته مي شود كه امام حسين عليه السلام تنها به شيعيان و مسلمانان تعلق ندارد بلكه به خدا و به همه بشريت اختصاص دارد. اين كنفرانس سني و شيعه و مسيحي از كشورهاي مختلف و زبان هاي مختلف را گرد هم جمع آورده است و نشانه اي بر عمق وحدت بشريت است. ما اولاد آدم همگي براي خدمت عبادت و حب خداي واحد احد دعوت شده ايم.

اين اسلام شناس معروف با اشاره به اينكه به اينجا آمده ام و بيشترين اهتمام من ترغيب نسبت به نحوه شناخت هرچه بهتر زندگي امام حسين(ع) فضايل و اخلاق آن حضرت است افزود: اگر واقعا ايمان داشته باشيم كه امام حسين عليه السلام نمونه اي براي نقش انساني و همه بشريت است به ناچار بايد راههاي شناخت ماجراي آن حضرت را بررسي كنيم تا مسير الگو وار ايشان در زندگي را ابراز كنيم. اگر به فطرت كه همه بشريت براساس آن متولد شدند ايمان داشته باشيم اين پيام بايد به شيوه اي كه هر شنونده اي را تحت تاثير قرار دهد ابلاغ شود.

دكتر هيور خاطرنشان كرد: مساله تعيين الگو و ايجاد بهترين وسيله براي ابراز آن و در دسترس قرار دادن آن براي همه ملت هاي جهان مستلزم تلاش هاي متمركز از سوي گروهي است كه با خلوص نيت تمام كار مي كنند. در پايان اين جشنواره بهترين شيوه براي دستيابي به بركات امام حسين(ع) و حضرت عباس(ع) چيست. منبع: شفقناشيعه نيوز