معرفي كتاب"پيامبر اعظم (ص) از نگاه قرآن و اهل بيت"

كتاب پيامبر اعظم (ص) از نگاه قرآن و اهل بيت (ع) در هفت فصل به بررسي دلايل پيامبري، حكمت پيامبري، پايان پيامبري، رسالت جهاني محمد (ص)، ويژگي‌هاي پيامبر (ص)، محمد از زبان محمد (ص) و محمد (ص) از زبان علي (ع) مي‌پردازد.

مولف در بخشي از كتاب آورده است: بي‌ترديد، شناخت چهره نوراني پيامبر خدا و آشنايي با سيره علمي و عملي او مي‌تواند زندگي مادي و معنوي بشر را دگرگون كند و زمينه جهاني‌شدن ارزش‌هاي اسلامي را فراهم سازد. از اين رو دشمنان اسلام با همه توان مي‌كوشند اين چهره‌هاي نوراني را تاريك جلوه دهند و خدشه‌دار كنند.

در بخشي ديگر مولف با اشاره به لزوم مقابله با توطيه و تهاجم فرهنگي در كشور مي‌افزايد: بر همه كساني كه توان لازم را در خود احساس مي‌كنند فرض است كه از فرصت ارزنده سال پيامبر اعظم (ص) براي معرفي صحيح ابعاد مختلف شخصيت پيامبر خدا نهايت بهره‌برداري را ببرند.اين كتاب تكميل‌شده بخش پيامبر خدا در كتاب ميزان‌الحكمه است كه به مناسبت سال پيامبر اعظم (ص) منتشر شده است.كتاب پيامبر اعظم (ص) از نگاه قرآن و اهل بيت در 248 صفحه همراه متن عربي آيات و احاديث در قطع وزيري از سوي سازمان چاپ و نشر دارالحديث منتشر شده است.

شايان ذكر است حكمت‌نامه پيامبر رحمت و سيره اخلاقي و علمي پيامبر رحمت از ديگر كتاب هايي است كه به زودي از سوي پژوهشكده علوم و معارف حديث منتشر مي شود.


سايت اخبار شيعيان